Ada Broker London
Konser ve Organizasyon Sigortaları
Ada Sigorta ve Reasürans Brokerliği olarak Film , reklam filmi , konser , etkinlik   sigortalarını Lloyd’s  Underwriterleri ile çalışarak çözümlüyoruz. 

Sting, Andre Rieu, Justin Timberlake, WWRU müzikali, Mark Knopfler, Anzak koyu etkinliği, Roger Waters, Beirut , Farrel Williams , Rita Ora ve pek çok sanatçının konserleri , etkinlik  iptali ve çevreye verilebilecek zararlara karşı sigorta işlemini yurt dışından gerçekleştirdik. Yerli sanatçıların Harbiye Açık hava Konserlerinin sigortalarını gerçekleştirdik.

Dünyadakiler ile aynı teminat şartlarına sahip olarak sigortalanan etkinliğin sigortalanması için Lloyd’s  Underwriterleri ile çalışılmaktadır. 
Etkinlik sigortası genel olarak aşağıdaki durumlarda tazminat ödemektedir.
 
  • Sanatçının ya da grubun ülkeye / şehre gelmesi ama konsere çıkmaması, alanı terk etmesi
  • Başka bir tarihe ertelenmesi
  • Başka bir mekâna taşınması 
  • Ya da tamamen iptal edilmesi halinde 
  • Hava muhalefeti nedeniyle iptali

Oluşacak masraflar ve / veya harcanmış bedellerin tazminine yönelik bir sigortadır.

Gelen sanatçının hastalanması, gelmeden hastalanması, konser ya da etkinlik alanının başka bir yere aktarılması  halinde organizatörün yükümlülükleri doğmaktadır. Sanatçı parası, organizasyon ve sahne giderlerinin teminat altına alınması şeklindedir.  Bu teminatlara ek olarak etkinliğin Terör ve Kötü niyetli halk hareketleri neticesinde zarar görmesi ya da ertelenmesi / iptal olması da teminat altına alınabilmektedir. Bununla beraber seyircilere, etkinlik alanına verilebilecek hasarlarda talep edilirse teminat altına alınabilmektedir.