Ada Broker London
Otoex
Ehliyete İhtiyari Mali Mesuliyet  -  Otoex Sigortası
 
Trafikte, özellikle kalabalık şehirlerde, pek çok kaza gerçekleşmekte ve bu kazalar çok büyük hasarlara sebep olabilmektedir.  Zarar verilen aracın markasına ve modeline göre zorunlu trafik sigortası maddi hasar limitleri oldukça yetersiz olabilmektedir. Sakatlanma ve ölüm durumlarında çok yüksek  manevi tazminatlarla karşılaşılabilmektedir ve manevi tazminatlar zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanmamaktadır.
 
Hali hazırdaki trafik ürünleri sigortalıları sadece sigortalanan araçlarda koruma sağlamaktadır. Günümüzde iş gereği veya pratik olması sebebiyle şirket aracı veya kiralık araçlarla  trafiğe çıkmak durumunda kalabilmekteyiz. Ehliyete İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, sigortalıyı her araçta zorunlu trafik sigortası limitlerinin üzerinde, manevi tazminatları da kapsayarak koruyacak şekilde tasarlanmıştır.
 
En önemli tedbirin dikkatli ve trafik  kurallarına uyarak sürmek olduğunu unutmadan, kendinizi her araçta koruyacak bir güvencenin olması önemlidir. Ehliyete İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası bu önemli özelliğiyle yeni ve farklı  bir üründür.